Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

ATSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 21 Kasım 2022 - 19:34 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.
ATSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin katılımı ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin katılımı ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 
ATSO Meclis Başkanı Nureddin Güçyetmez’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç’ta hazır bulundu.
 
Gündem maddelerinin görüşüldüğü Meclis Toplantısında; odanın son bir aylık faaliyetleri hakkında bilgiler aktarıldı.
 
ATSO Başkanı Kırlangıç konuşmasında; " Değerli Meclis Üyeleri, Ekim ayı Meclis Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.
Sözlerime başlarken 13 Kasım Pazar günü Taksim’de yaşanan ve hepimizi yasa boğan menfur terör saldırısını lanetliyorum. Terör saldırısında hayatını kaybeden 6 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralanan 81 vatandaşımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Saldırı sonrası Türk Silahlı Kuvvetlerince düzenlenen "Pençe-Kılıç Hava Harekâtı” ile teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyindeki 89 hedef imha edilmiştir.

Yine birkaç saat önce Gaziantep'in Karkamış ilçesine Suriye'den PKK/YPGli teröristler tarafından düzenlenen roketli saldırıda 3 vatandaşımız hayatını kaybederken 10 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Odamız şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşu. İçerisinde her türlü düşünceyi, her siyasi görüşü, her inancı barındıran güçlü ve dinamik bir yapı.
Odalar kanunla kurulmuş, görev ve sorumlulukları kanunla belirlenmiş sivil toplum kuruluşları.
Bizler 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’na tabiyiz.
Çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi bu kanunun izin verdiği çerçeve içerisinde yürütüyoruz.
 
Mevzuat gereği belirlenen meclis üye sayılarının tamamlanması için, mevzuatın ön gördüğü şekilde ve ilçe seçim kurulunun kura sıralamasına uygun olarak 1’er yedek üyemiz Meclis asil üyeliğine geçmiş oluyor. Fatih Alkan bey ve Bekir Çelik bey bugünden itibaren Meclis Üyesi olarak aramızda bulunacaklar.
Kendilerini tebrik ediyor ve hayırlar getirmesini diliyorum. 

Her sene olduğu gibi, bu eğitim öğretim yılı başında da ihtiyaç sahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize giyim yardımında bulunduk.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün verdiği listeye göre 500 ihtiyaç sahibi öğrencimize kaban ve bot temin ederek soğuk kış günlerinde ihtiyaçlarını giderdik. Bu hepimizin desteği ile yapılan bir yardım. Allah hayrınızı kabul etsin.

Geçtiğimiz hafta hep birlikte TOBB başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete gittik. Geleneksel hale gelen seçimlerin ardından gerçekleştirilen ilk ziyarette Meclisimizin büyük çoğunluğu ile birlikte Sayın Hisarcıklıoğlu’nun konuğu olduk.

Bu ziyarette uzun yıllardır yaptığımız çalışmaların karşılığını hep birlikte izledik. TOBB nezdinde birçok odaya nasip olmayacak değerimiz ve itibarımız var.

2023 yılında odamızın 100. Yılını kutlayacağız. Bu kutlama programı için Rifat Başkanımızı da davet ettik.

29 Ekim 2022 tarihinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yıldönümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile ilk yerli otomobilimiz TOGG’un banttan indirilme törenine iştirak ettim. Türkiye’nin 60 yıllık yarım kalan hayali, milli araba üretiminin gerçekleştirileceği, TOGG Gemlik Kampüsü açılış törenine katıldık.

Valiliğimiz ile odamız arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzaladık.

Protokolün hedefi ilimizdeki meslek liselerinin birçok sektörde yer alabilmesini ve öğrencilerin üretkenliğinin artırılarak, üretime katkı sunmalarını sağlamak. İş dünyamızın en büyük ihtiyacı olan kalifiye eleman eksikliğini ortadan kaldırmaya yönelik bu protokolün güzel sonuçlar vereceğini ümit ediyorum.

Valimiz Başkanlığında İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısına katılarak ilimizin turizm potansiyelinin geliştirilmesi adına yapılacak çalışmaların planlanmasında katkıda bulunduk.

Toplantıda 8-10 Aralık 2022 tarihinde İzmir’de yapılacak olan Turizm Fuarında Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Amasya Esnaf Odaları Birliği ve Amasya Turizm Derneği ortaklığında Amasya standı açılmasına karar verildi.

Gerek ilimizin her kademedeki yöneticileri, gerek ilimizde faaliyet gösteren STK ve dernekler gerekse üyelerimizin teveccühü ile karşılaştık. Yoğun bir ziyaret sürecinden geçtik.

Gerek şehrimizden ve gerekse şehir dışından birçok misafir ağırladık. Gösterilen bu teveccüh bizi çok memnun etti.

Ziyaretlerin ardından biz de iade-i ziyaretlerde bulunduk. Valimiz Sayın Mustafa Masatlı’yı ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’yı ziyaret ettik.

Bizim gibi seçim sürecini tamamlayan Amasya Barosu’nun yeniden seçilerek görevine devam eden Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Bahadır Tekeş’i ziyaret ettik.

Değerli Meclis Üyeleri, Toplantımıza katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR