Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO
Özgeçmişi

1974 Amasya doğumlu olan Murat KIRLANGIÇ ilkokulu Kılıçarslan İlköğretim Okulu'nda okudu. Orta okul ve liseyi Amasya Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini ise İşletme Yönetimi bölümü üzerine yapan Başkan Kırlangıç, 1992 yılında ailesine ait Amasya Sürücü Kursu'nda sürücü eğitmeni olarak iş hayatına atıldı. Hızlı bir çıkış yaparak ,1994 yılında Kırlangıç Metal ile sac boru profil satışı ve çelik konstrüksiyon imalatı yaptı. 1999 yılında Akbay İnşaat Ltd.Şti inşaat işiyle devam etti.

2000 Yılında Harşena Otel ile Amasya'nın turizm bölgesi olan Hatuniye Mahallesi'nde yetmiş yıllık bir konağın restorasyonunu yaparak hizmete açtı. 2003 yılında turizmde büyümek adına,yine aynı yerde kapasitesi daha geniş olan Grand Harşena Oteli'ni inşaa etti.

2006 yılında ise evlendikten sonra Amasya' da ilk özel diyaliz merkezini Amasya Diyaliz' i kurdu.Amasya' ya ilkleri yaşatarak 2013 yılında Amasya' nın en büyük ve donanımlı oteli The Apple Place (Elma Oteli)'ni yeniden tadilat ile turizme kazandırdı.Bugün ise yine Amasya' da bir ilk olan yap- işlet -devret modeli ile Amasya'nın otagarını inşaa eden Murat KIRLANGIÇ aynı zamanda 2008 yılından beri Turizm Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve ayrıca TOBB (Türkiye Odalar Borsalar Birliği) Vergi Kurulu Üyeliği ile OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmaktadır.

8 Haziran 2013 seçimleriyle Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Murat KIRLANGIÇ Amasya ve oda adına çalışmalarına devam etmektedir.

Murat KIRLANGIÇ
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

 


Aradığınız bilgileri bu sayfada bulabildiniz mi?
 • Evet, Buldum 100%, 1 oy
  1 oy 100%
  1 oy - 100%
 • Hayır, Bulamadım 0%, 0 oy
  0 oy
  0 oy - 0%
 • Bilgiler güncel değil 0%, 0 oy
  0 oy
  0 oy - 0%
Toplam oy
14 Aralık 2019
Only registered users can vote. Login to vote.
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
SON YAYINLAR