Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO
K Türü Yetki Belgesi Genel Hizmetler

Kurumumuz bünyesinde hizmet veren "K Türü Yetki Belgesi Bürosu" aşağıda belirtilen 5 çeşit yetki belgesinin düzenleme ve tescil hizmetlerini vermektedir.

 • K1 Yetki Belgesi:
  Belirli bir zaman tarifesine göre veya belirli bir zaman tarifesine uymaksızın eşya taşımacılığı yapacaklara K1 türü Yetki Belgesi verilir.

   

 • K2 Yetki Belgesi:
  Taşımacının kendi adına ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacaklara K2 türü Yetki Belgesi verilir.

   

 • K3 Yetki Belgesi:
  Ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacaklara K3 türü Yetki Belgesi verilir.

   

 • K1* Yetki Belgesi:
  Kamyonet cinsi araçlar ile nakliyecilik işi yapan, ruhsatları ticari olan ve başkalarının yükünü taşıyan nakliyecilik sektöründe olanlara K1* türü Yetki Belgesi verilir.

   

 • K2* Yetki Belgesi:
  Yüklü ağırlığı 3.500 Kg geçmeyen, kendi adına kayıtlı olan kamyonet cinsi taşıtlar ile sadece kendi işleri ile ilgili yüklerini taşıyanlara K2* türü Yetki Belgesi verilir.
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
SON YAYINLAR