Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Amasya Gümrük Müdürlüğü Amasyamıza Hayırlı Olsun

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ; “Gümrük Müdürlüğü’nün Amasya’ya, Amasya ihracatına ve ihracatçısına, Amasya ekonomisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belirlenen sorunların giderilmesi ve kamu faydasını arttırıcı taleplerin gerçekleştirilmesine yönelik ısrarlı takibimiz sürecektir.” dedi.

Amasya Gümrük Müdürlüğü Amasyamıza Hayırlı Olsun
Bu haber 02 Ekim 2019 - 9:43 'de eklendi ve 1.385 kez görüntülendi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yenilenen hizmet anlayışı çerçevesinde üyeleriyle daha yakın irtibat haline geçmesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Amasyalı sanayicileri sektör toplantıları, istişareler, mülki ve idari amirlerle bir araya gelinen oturumlar ve vizyoner konuklarında katıldığı organizasyonlar vesilesiyle sık sık bir araya getiren Amasya TSO, bu toplantılarda ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik, ısrarlı takibini sürdürdü. Bunların en belirgin olanlarından bir tanesi, özellikle ihracatçı sanayicilerimizin “Amasya’ya Gümrük Müdürlüğü açılması” talebiydi. Bu talep doğrudan Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’na bizzat Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ tarafından 8. Ticaret ve Sanayi Şurası’nda aktarılmıştı. Şuranın kapanış toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, Başkan Kırlangıç’ın taleplerine ilişkin çalışma talimatlarının, hazır bulunan Bakanlar Kurulu’ndaki ilgili bakanlara anında verildiği müjdesini vermişti.

Nihayet 28 Ağustos 2015 Cuma gün yayınlanan 29459 sayılı Resmi Gazete’de Amasya’da Gümrük Müdürlüğü kurulmasına yönelik karar yayınlandı. 2015/8072 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na göre; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatı bünyesinde yer alan Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak Amasya Gümrük Müdürlüğü kurulması; adı geçen Bakanlığın 21/7/2015 tarihli ve 9242536 sayılı yazısı üzerine, 27/9/1984 tarihli ve 3046 sayılı Kanunun 17 nci maddesinin (d) bendine göre, Bakanlar Kurulu’nca 19/8/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

Bu gelişme üzerine açıklamalarda bulunan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ; “Gümrük Müdürlüğü’nün Amasya’ya, Amasya ihracatına ve ihracatçısına, Amasya ekonomisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belirlenen sorunların giderilmesi ve kamu faydasını arttırıcı taleplerin gerçekleştirilmesine yönelik ısrarlı takibimiz sürecektir.” dedi.

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR