Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) MAKEDONYA'DA

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası heyeti ve üyeleri Makedonya Türkiye Ticaret Odası genel merkezinde. İki kurum arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Amasya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, İlimiz ekonomisi ve yatırım imkanları hakkında bilgiler verdi.

AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) MAKEDONYA'DA
Bu haber 28 Haziran 2019 - 18:38 'de eklendi ve 274 kez görüntülendi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası heyeti ve üyeleri Makedonya Türkiye Ticaret Odası genel merkezinde. İki kurum arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Amasya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, İlimiz  ekonomisi ve yatırım imkanları hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Kırlangıç, "Burada olmaktan mutluyuz, çok eskiye dayanan bu ilişkilerimizi daha ileriye taşıyacağız. ATSO olarak üyelerimizi yurtdışı pazarlarına açmak için yoğun bir çaba gösteriyoruz"dedi. Amasya iş dünyasının Makedonya’da yaptığı bu girişimin çok önemli bir adım olduğunu belirten Kırlangıç, “Umuyorum bugün yapılan bu forum ve burada yapılacak karşılıklı görüşmeler uzun vadede büyük kazanç sağlayacaktır" dedi.

MATTO Başkan Yardımcıları İmer Selmani ve Buket Gereçci tarafından karşılanan Amasyalı işadamları, ülkedeki yatırım imkanları hakkında bilgilendirildi. Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu ve Ekonomi Müşaviri Gürkan Gezer de bilgilerini konuk işadamlarıyla paylaştı. Kuzey Makedonya ekonomisinin mevcut durumu, yatırım imkanları, teşvikler, MATTO’nun sunduğu destek ve birçok konuda Amasyalı işadamları merak ettikleri konular hakkında sorularını iletti. Konuşmaların ardından MATTO Başkan Yardımcısı İmer Selmani ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç işbirliği anlaşmasına imza attı.

Konuşmaların ardından Makedonya - Türkiye yatırım ortamı, iş dünyasının beklentileri ve yapılabilecek karşılıklı iş birliği çalışmalarını anlatan sunumlar yapıldı. Programın sonunda Amasyalı ve Makedon firma temsilcileri B2B görüşmeler gerçekleştirdi. Makedonya – Amasya İş Forumu’nun sonunda Başkan Murat Kırlangıç, foruma katkıda bulunanlara günün anısına Amasya Sülieti plaket armağan etti.

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR