Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bu haber 28 Aralık 2020 - 16:46 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.
AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 2020 yılının son Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 2020 yılının son Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Amasya TSO Meclis Başkanı H. Hasan Ergen’in Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Kırlangıç ‘da hazır bulundu. 

Oda faaliyetleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kırlangıç konuşmasında şunları söyledi; "Değerli Meclis Üyeleri, 2020 yılının son Meclis Toplantısına hoş geldiniz. 2021 yılı için uygulanacak olan Asgari Ücret bugün tespit komisyonu tarafından açıklandı. 2021 yılı için asgari brüt ücret 3.577,50 TL olurken, SGK İşveren payı 679,73 TL ve İşveren İşsizlik Sigortası Payı 71,55 TL eklendiğinde işverene toplam maliyeti 4.328 TL olacak. İşçinin eline geçecek olan rakam ise 2.825,90 TL. Yeni Asgari ücretin işverenlerimize ve işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

"Bu zor süreçte üyelerimize destek olmak amacıyla 2021 yılında Oda Kayıt Belgesi ve Faaliyet Belgesi için üyelerimizden ücret almayacağız."

Başkan Kırlangıç "Şehrimize kazandıracağımız okulun ihalesi 22 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirildi. 9 firmanın katıldığı ihalede en iyi teklifi veren firmalarla yüz yüze görüşmeler yapıldıktan sonra TOBB Yönetim Kurulunda karar alınarak inşaatına başlanacak. Bizlerin görevde bulunduğu dönemde bu eseri şehrimize kazandırmış olmak her meclis üyemizin gurur duyacağı bir olaydır. İçerisinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle, üyelerimiz finansmana ulaşmakta önemli zorluklar yaşıyorlar. Üyelerimizin işlerini devam ettirebilmelerini sağlamak amacıyla TOBB ve Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile üyelerimiz Ziraat Bankası Bankkart Başak Tedarik Zincirini kullanarak mal ve ürün alımı yapabilecek ve ödemelerini taksitlendirebilecek. Bu kapsamda bizde şehrimizde Ziraat Bankası Amasya şubesi ile protokol imzalayarak üyelerimizin işlerinde destek olmaya çalıştık.

Covid-19 pandemisiyle mücadele sürecinde filyasyon çalışmaları çok büyük önem taşımaktadır. İlimizde de filyasyon ekiplerimiz cansiperane bir şekilde mücadele ediyorlar. Sağlık Müdürümüz vaka sayılarının artış gösterdiği bu dönemde filyasyon ekiplerimizin araç eksikliği nedeniyle hastalara ulaşmakta sıkıntı çektiklerini bizlere ifade ettiler.  Sağlık çalışanlarımızın bu mücadelesine destek olmak amacıyla filyasyon ekibi için 3 adet araç kiralayarak kullanımlarına tahsis ettik. Bu salgından el ele vererek, birlikte mücadele ederek kurtulabiliriz.

Kasım ayı içerisinde TOBB’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımızın katılımı ile Türkiye Ekonomi Şurası düzenlendi. Video konferans şeklinde düzenlenen şurada, 7 bölgenin sorun ve önerilerini aktarmak için her bölgeyi temsilen bir temsilci kendi bölgesinde bulunan oda ve borsa başkanları tarafından belirlendi.  Karadeniz Bölgesi oda ve borsa başkanlarının teveccühü ile bölge temsilcisi olarak seçildim. Üyelerimizin ve Karadeniz Bölgesinin sorunlarını bizzat cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza ilettim.

Pandemi dönemi olsa da bizler sahadayız, üyelerimizle birlikteyiz ve üyelerimizin sorunlarını biliyoruz. Finansal sorunlarını çözebilmek için bankalarla görüşmeler yapıyoruz. Sektörel sorunları ise gerekli yerlere ulaştırılmak üzere TOBB’a ve Rifat Bey’e iletiyoruz. Rıfat Beyle de sürekli telefonla irtibat halindeyiz. Sağ olsun gece demeden, gündüz demeden sorunlarımızı dinliyor ve çözüm bulmaya çalışıyor.

Değerli Meclis Üyeleri,

Vaka sayılarının yüksek olduğu bu günlerde sosyal mesafeye, maske kullanımına ve hijyene önem verelim. Aşı çalışmaları çok yakın bir zamanda gerçekleştirilecek. Pandeminin ilkbaharda etkisini azaltarak aşılama çalışmaları ile birlikte ortadan kalkacağını ve sağlık günlerin geleceğine inanıyorum.

Yeni yılınızı kutluyor, 2021 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum"dedi.

 

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR