Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI

Bu haber 16 Temmuz 2021 - 11:41 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.
AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı ile Demokrasi Nöbetine katıldı.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı ile Demokrasi Nöbetine katıldı. Yavuz Selim Meydanında gerçekleştirilen programda Amasya Valimiz Mustafa Masatlı, Amasya Milletvekilimiz Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Albay Suat Kızılçelik, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlarımız yer aldı.

Amasya Anıt Meydanı'nda düzenlenen programda Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak ikramlarda bulunduk. ATSO Başkanı Murat Kırlangıç "Türk halkı 15 Temmuz 2016 günü yürekleriyle destan yazdı, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacak, Hiç bir zaman başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz... Rabbim minarelerimizden ezanlarımızı, selalarımızı eksik etmesin" dedi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra protokol konuşmaları gerçekleştirildi. 

Programda halkımıza hitap eden Amasya Valimiz Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Amasya Milletvekili Hasan Çilez 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılında, demokrasimize ve milli iradeye vurulmak isteyen hain darbeyi bir kez daha telin ederek, bu mücadelede şehadete yürüyen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle andılar.  

Protokol konuşmalarının ardından programda daha sonra 81 ilde aynı anda düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusuna katılan gençlerimiz tarafından bağımsızlığımızın sembolü olan Şanlı Bayrağımız Valimiz Mustafa Masatlı’ya teslim edildi. Programın devamında ise ilahiler seslendirildi. Anma programı saat 00.13’de 5 yıl önce olduğu gibi hain darbe girişimine karşı milletimizin bir araya gelmesinde etkili olan Salâların okunması ve yapılan dua ile son buldu. 

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR