Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ, YERLİ OTOMOBİLİN TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Bu haber 30 Aralık 2019 - 9:59 'de eklendi ve 409 kez görüntülendi.
ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ, YERLİ OTOMOBİLİN TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ "YERLİ OTOMOBİL TÜRKİYE'MİZE HAYIRLI OLSUN"

ATSO BAŞKANI KIRLANGIÇ "YERLİ OTOMOBİL TÜRKİYE'MİZE HAYIRLI OLSUN"

27 ARALIK 2019-Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu tarafından çalışmaları sürdürülen yerli otomobilin 2022 yılında seri üretime geçilecek olmasının ülke ekonomisinin geldiği aşamayı göstermesi açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Türkiye yıllar boyunca otomobil üretme yeteneğini dünyaya kanıtladı, şimdi tamamen yerli üretimiyle sanayisinin gücünü gösterecek. Yerli otomobil Türkiye'mize hayırlı olsun" dedi. Kırlangıç, yerli otomobili kullanmaktan gurur duyacaklarını söyledi.

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu Geleceğe Yolculuk Buluşması'na katılan Kırlangıç, ilk yerli otomobilin lansmanına katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin oluşturduğu Türkiye Otomobil Girişim Grubu'nun, "babayiğit" olarak Türkiye'yi geleceğe taşıyacak otomobili üretebilmek için özveriyle çalıştığını kaydeden Kırlangıç, "Yerli otomobilin, üretim yeri olarak belirlenen Bursa'da üretilmesi ile başlayacak ekosistemin 15 yıllık bir sürede milli gelire 50 milyar Euro katkı sağlayacağı, cari dengeye ise 7 milyar Euro katkı sağlayacağı belirtiliyor" diye konuştu.

Türk mühendislerinin gecelerini gündüzlerine katarak yerli otomobil için çalışmasının bir kararlılığın ifadesi olduğunu dile getiren Kırlangıç, bugüne kadar yabancı markalara montaj yaparak önemli deneyimler edinen Türkiye'nin kendi otomobiline imza atacağını söyledi. Kırlangıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tren raylarından ürettiği silahlarla sanayileşmiş ülkeleri yenerek bağımsızlığını ilan eden Türkiye, bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kendi yerli otomobilini üreterek ekonomik bağımsızlığını güçlendiriyor. Yerli otomobil Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına damgasını vuracak. Yerli otomobili kullanmaktan gurur duyarız."

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR