Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

ATSO BAŞKANI MURAT KIRLANGIÇ: BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET SARI'NIN 'BELEDİYE OLARAK ALIŞVERİŞİMİZİ AMASYA ESNAFINDAN YAPACAĞIZ' AÇIKLAMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYOR VE SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ.

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç: Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı'nın "Belediye olarak alışverişimizi Amasya esnafından yapacağız" açıklamasını memnuniyetle karşılıyor ve sonuna kadar destekliyoruz.

ATSO BAŞKANI MURAT KIRLANGIÇ: BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET SARI'NIN 'BELEDİYE OLARAK ALIŞVERİŞİMİZİ AMASYA ESNAFINDAN YAPACAĞIZ' AÇIKLAMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYOR VE SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ.
Bu haber 08 Temmuz 2019 - 18:08 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Şehirlerin kalkınması ve güçlenmesi için şehirdeki istihdam sağlayan esnafın ve tacirlerin güçlü olmasının önemli bir yeri vardır. Özellikle ekonomik anlamda sıkıntılı olan dönemlerde esnafın ve tacirin ayakta kalabilmesi için yerelden destek görmesi gerekir.

Bu doğrultuda Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın şehir esnafımızın tercih edilmesi, desteklenmesi ve güçlendirilmesi konusunda “Belediye olarak alışverişlerimizi Amasya esnafından yapacağız” şeklindeki açıklamaları şehrimiz için çok önemli ve örnek nitelikte olduğunu; kendisini sonuna kadar desteklediğimizi belirtmek istiyorum. 

Göreve geldiğimiz ilk günden beri yerel esnaftan alışveriş yapılmasını destekliyor ve çaba sarfediyoruz. Belediyenin bu kararına diğer kamu kurumlarının da destek olmasını istiyoruz.

Esnafımız şehrimizin her türlü ihtiyacını karşılayacak potansiyele sahiptir. Sanayi sitesinden giyime, beyaz eşyadan mobilyaya, hizmet sektöründen bilişime kadar her sektörde şehrimizin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek durumdadır.

Özellikle Bölge Müdürlükleri başka şehirlerde olan ilimizdeki bazı Kamu Kurumlarının ihtiyaçlarını diğer şehirler yerine ilimizden ve yerel esnafımızdan temin etmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Amasya'nın kullanımı için aktarılan bu kaynakların şehrimizde kalması hepimizin faydasına olacaktır.  

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’ya, şehir esnafımızın desteklenmesi yönündeki açıklamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Aynı hassasiyeti ve davranışı tüm kamu kurumlarımızdan ve halkımızdan bekliyoruz. Başkanımızın bu açıklamaları ve yaklaşımı şehrimiz ekonomisinin kanayan yarası olan bu soruna umarım çare olacaktır.

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR