Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

BAŞKAN KIRLANGIÇ “İLİMİZİN SORUNLARINA HIZLI ŞEKİLDE ÇÖZÜM ÜRETECEK MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ.”

Bölgeyi ilgilendiren sorunların gündeme getirilmesi ve çözüme kavuşturulması, sorunlar ile alakalı daha güçlü lobi faaliyetleri yürütülmesi adına gelenekselleştirilen “Amasya İli Ticaret ve Sanayi Odaları Ortak Akıl Toplantısı”, Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı’nın başkanlığında, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde, Büyük Amasya Otelinde gerçekleştirildi.

BAŞKAN KIRLANGIÇ “İLİMİZİN SORUNLARINA HIZLI ŞEKİLDE ÇÖZÜM ÜRETECEK MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ.”
Bu haber 06 Mayıs 2023 - 21:38 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

Bölgeyi ilgilendiren sorunların gündeme getirilmesi ve çözüme kavuşturulması, sorunlar ile alakalı daha güçlü lobi faaliyetleri yürütülmesi adına gelenekselleştirilen “Amasya İli Ticaret ve Sanayi Odaları Ortak Akıl Toplantısı”, Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı’nın başkanlığında, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde, Büyük Amasya Otelinde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Almaç, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aksu, Gümüşhacıköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koca, Odaların Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kırlangıç. “Sayın Valim, Odalarımızın Değerli Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Değerli Meclis Üyelerimiz, Şehrimizde bir gelenek haline getirdiğimiz fakat geçtiğimiz yıllarda pandemi ve odalarımızın seçim dönemi olması gibi nedenlerle ara vermek zorunda kaldığımız Amasya ili Ticaret ve Sanayi Odaları Ortak Akıl Toplantımıza hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum. Bu toplantımızı Valimiz Sayın Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştireceğiz.

Sayın Valim, Göreve ilk başladığınız andan itibaren Amasya iş dünyasına gösterdiğiniz yakın ilgi ve samimiyetten dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Üyelerimizin her sorununu size her zaman ilk ağızdan iletme şansımız oldu ve çözümü içinde hep bizim yanımızda oldunuz.

İş dünyası için ulaşılabilir ve hızlı karar alabilen yönetici çok önemlidir, biz de Amasya iş dünyası olarak sizinle çalışabildiğimiz için çok şanslıyız.

Değerli Üyeler, Sizlerin de bildiği gibi Şubat ayında Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük afetlerinden birini yaşadık. 11 ilde yıkıma neden olan, 50 binden fazla insanımızı kaybettiğimiz, bölge ekonomisinin de sarsıldığı bu yıkımının yaralarını ülke olarak sarmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Sayın Valim, Siz ilk günden itibaren bölgede koordinatör vali olarak görev aldınız. Gerek Nurdağı’ında gerekse Hatay’daki özverili çalışmalarınızı yakından takip ettik. Yaşanan felaketle birlikte ihtiyaç duyulan yardımların etkin şekilde ulaştırılması ilk günlerde önemli bir öncelikti. Sizinle birlikte bunu iyi başaran, iyi yöneten bir il olduğumuzu düşünüyorum. Sizin orada bulunmanız bizim yardımları doğru şekilde ulaştırmamızda büyük katkı sağlamıştır.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 12 tır, 3 kamyon ve 2 minibüs ile gıda, giysi, yakacak, soba, jeneratör, tüp, su, muhtelif hijyen malzemelerini bölgeye ulaştırdık. Ayrıca Nurdağı ve Kahramanmaraş ta gönüllü aşçılarımızla yemek dağıtımı gerçekleştirdik. Bunun dışında ilimize gelen depremzedeler için de desteklerimizi sürdürüyoruz. Yurtlara yerleşenler için 40 farklı kalemde 4500 ürün toplayıp, ilettik. Gerek bölgenin gerekse ilimize yerleşen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak konusunda elimizden geldiğince destek olmaya devam ediyoruz.

Değerli Üyeler, hepimizin bildiği gibi 2022 yılı sonu oda ve borsa camiasının seçim yılıydı. Bu süreçten sonra hep birlikte olduğumuz ilk toplantı.

Seçimler neticesinde oluşan odalarımızın tüm yönetim kurulu ve meclis üyelerini tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dilerim.

Bizler ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşunun yönetiminde görev almak için talip olmuş insanlarız. Daha birçok platformda bir araya gelecek, gücümüze güç katarak, bir olarak ilerleyecek, birlikteliğin verdiği güçle ilimiz için yol alacak iş insanlarıyız.

Eskiden bu organlarda görev alan arkadaşlar bilirler ama bir kez daha tekrarlamakta fayda var. Bizler güçlü oda, güçlü üye sloganıyla yola çıkmış, birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır sözünü düstur edinmiş insanlarız. Bundan sonraki süreçte de il olarak hep birlikte hareket etmeli, sorunlarımıza birlikte çözüm aramalıyız. İşte bu yüzden ortak akıl toplantılarında bir araya gelip, konuşmanın, fikir üretmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Daha önceki yıllarda yaptığımız gibi bu toplantıları belli periyotlar da her ilçe de yaparak devam edeceğiz. Çünkü en büyük gücümüz birliğimiz.

Değerli Misafirler, Ülke olarak seçim sürecindeyiz. 8 gün sonra Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri gerçekleşecek. İlimizden aday olan tüm milletvekili adaylarına başarılar diliyorum. İlimizi en iyi şekilde temsil edecek, sorunlara hızlı şekilde çözüm üretecek milletvekilleri istiyoruz. Bu görev için yola çıkan herkesin yolu açık olsun, ilimiz ve ülkemiz için hayırlısı olsun.

Sayın Valim, Değerli Üyeler, Yeni bir enerji ile başladığımız Ortak Akıl Toplantılarının şehrimize hayırlar getirmesini diliyor, Saygılarımı sunuyorum.” Açıklamalarında bulundu.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç’ın konuşmasının ardından toplantının başkanlığını yapan Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı, 6 Şubat’ta yaşanılan deprem felaketinin ardından koordinatör Vali olarak görevlendirildiği Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde ve Hatay’da yaşananlar ile ilgili bilgiler verdi. Bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin temini konusunda hızlı bir şekilde organize olan ve malzemeleri bölgeye ulaştıran Amasya iş dünyasına ve Amasya halkına destekleri için ayrıca teşekkürlerini iletti.

Amasya’nın tarım, turizm ve sanayi sektörleri açısından önemli ilerlemeler kaydettiğini belirten Vali Masatlı, yapılması planlanan projelerden bahsetti.

Toplantının sonunda Amasya Valisi Sayın Mustafa Masatlı’ya deprem bölgesindeki özverili hizmetleri için İl ve İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları tarafından plaket takdim edildi.

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR