Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

TURİZM SEKTÖR TOPLANTISI

Bu haber 29 Ocak 2020 - 21:38 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.
TURİZM SEKTÖR TOPLANTISI

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası turizm ve yemek sektöründe hizmet veren üyeleri ile Amasya Vali Yardımcımız Sn. Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sarı, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sn. Bilal Eken’i bir araya getirdi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası turizm ve yemek sektöründe hizmet veren üyeleri ile Amasya Vali Yardımcımız Sn. Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sarı, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sn. Bilal Eken’i bir araya getirdi.

Açılış konuşmasını Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç yaptı. 

Kırlangıç konuşmasında; “Biliyorsunuz ki lokomotif sektörü turizm, onun için de 2019 yılındaki turizmde neler oldu ve önümüzde ki turizm sektöründe neler olacak, turizm sorunlarını konuşmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle Sayın Valimize ve Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Sektörle ilgili iş dünyasının sıkıntılarının olduğu her konuda bizim yanımızda oldular. Ayrıca Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’ya Uluslararası İdeal Kent ödülünü kazandırdığı için Amasya’mıza “Yeşilkent Amasya” adını tescil ettirdiği için teşekkür etmek istiyorum.

Sektörde bir başarı hikayesi yazılmak isteniyorsa kesinlikle birlik ve beraberlik çerçevesinde olması gerekir. Tabi ki turizm sektörü en çok birlik ve beraberlikle kazanılacak bir sektör, o yüzden bu şehire güzel bir hikaye yazalım diye sektörümüzün hem geçmişini hem de geleceğini konuşalım diye bir araya geldik.

Biz Oda olarak turizm sektörü için önemli atılımlarda bulunduk. Ama eminim ki daha da yapabileceğimiz şeyler vardır. Bugün de burada bir arada olmamızın sebebi işte bu. Düşüneceğiz, konuşacağız ve şehrimiz için ortak akılda buluşacağız.”dedi

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Eken, Amasya'nın Yeni Turizm Aksı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Amasya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Oğuzhan Zobu, 2020 Yılı Sürdürülebilir Kent Turizmi Çalıştayı adlı bir sunum gerçekleştirdi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç katılımcılara teşekkür ederek sözü sektör temsilcilerine bıraktı. Sektör temsilcileri tek tek söz hakkı alarak görüş ve önerilerini söylediler.

 

FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR