Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yenilenen Yassıada’ya ilişkin bilgilendirme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaretinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu,  AK Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan ile bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yenilenen Yassıada’ya ilişkin bilgilendirme
Bu haber 26 Mayıs 2019 - 9:21 'de eklendi ve 894 kez görüntülendi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yassıada’yı ziyaretine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası" olarak yeniden düzenlenen Yassıada’daki çalışmalara ilişkin bilgilendirme yapıldı. Erdoğan burada yaptığı değerlendirmede, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın yıl sonu itibariyle açılışını yapacağız. Kimse bu ülkede darbe yapamaz" dedi.​​
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam kararının alındığı Yassıada'da yapımı devam eden kongre ve sergi alanlarını gezerek bilgi aldıktan sonra. gazetecilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Yeniden düzenlenen ada 103 bin 750 metrekarelik alana sahip bulunuyor. Adanın yüzde 60'ı peyzaj alanı olarak ayrılırken, yüzde 20'sinde doğal nitelik korunmuş durumda.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR