Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Hale Ertopçu Boztepe

Hale Ertopçu Boztepe
Bu haber 27 Nisan 2019 - 15:29 'de eklendi ve 924 kez görüntülendi.

1970 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünü kazanarak Ankaraya yerleşti. Okulu bitirdikten sonra alanı ile ilgili Ankara da istediği işi bulamadı. Finasbank bireysel pazarlama biriminde kısa süreli çalıştı. 2004 yılında Memleketine dönme kararı aldı. Memleketi Amasya’ya döndükten sonra 6 ay boyunca Yeşilırmak havza Kalkınma birliği ekibi ile istişare ederek ve kendisi araştırmalar yaparak, eğitimlere katılarak proje bilgisini geliştirdi. 2005 yılında Amasya’da ilk defa uygulanan AB projeleri arasında yer alan Sakatlar Derneği Amasya Şubesinin Engellilere ayakkabıcılk eğitimi projesinde çalışmaya başladı.

‘Hayatımın dönüm noktası “ dediği projede 10 ay boyunca önce idari sekreter daha sonra koordinatör görevi ile, 20 engelli ile birlikte çalıştı. Bu proje hayata bakışını değiştirirken, mücadeleci ruhunu tetikledi. Projenin bitimini takiben açılan yeni bir AB programı için 3 KOBİ ye proje hazırladı ve 3 projede kabul edildi. Bu özgüvenle Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterlik görevi için başvuru yaptı ve kabul edildi. Bu görevinde sadece mevzuatı uygulamakla kalmayıp sürekli birşeyler üretmeye çalıştı. Üyelere sağlanacak her faydanın memlekete ve ülkeye katkı sağlayacağı düşüncesi ile, okudu araştırdı her bulduğu yeni bilginin gerek oda gazetesi gerekse organize ettiği toplantılar yolu ile üyelere aktarılmasını sağladı.

Kurum için hazırladığı AB projesi Türkiye odaları içinde ilk 22 ye girerek hibe almaya hak kazandı. Bu proje ile büyük organizasyon yapma tecrübesi kazandı. Amasya’da ilk kez İtalya ve Türk firmaları ile B2B gerçekleştirdi. Projenin bitiminde Genel sekreterlik görevinden istifa etti. 2010 yılında Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odasının 5,5 milyon euro bütçeli AKÜDGEM projesinin koordinatörlüğüne başladı. Birbuçuk yıl çalıştıktan sonra 2011 yılında KOSGEB girişimcisi olarak HGA Danışmanlık ve Organizasyon Limited Şirketini kurdu. Aynı dönemde Türk Kadınlar Birliği Amasya Şube Başkanı olarak da sivil toplum çalışmalarına başladı. Danışmanlık firması ile birçok KOBİ’ye, Çiftçiye ve kuruma proje hazırladı ve uyguladı. Amasya iline Toplamda yaklaşık 32 milyon TL hibe girdisi sağlayan işlere imza attı. AB adaylık sürecinde kırsal kalkınmanın yerelde yaşayan kırsal topluluklar aracılığıyla gerçekleştirilmesi ve bu toplulukların harekete geçirilmesi amacıyla AB’de LEADER yaklaşımı olarak bilinen ,yerel düzeyde hem kalkınma planlarının hazırlanmasını hem de planların uygulanmasını programında yerel kalkınma uzmanı olarak çalıştı ve Amasya İlinde 3 yerel eylem grubu derneği kurulmasında yer aldı.

Halen Danışmanlık firması ile Ticari hayatı devam ederken Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu üyesi, Disiplin Kurulu üyesi ve 3. Dönem Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanlığı çalışmalarını sürdürmektedir. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim ön lisans programında TARIM bölümü 1. Sınıf öğrencisidir. Evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR