Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Tarık Şimşek Kendi Başarı Hikayesini Yazdı

Genç işadamlarından Tarık Şimşek, enerji ve eğitim alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla dikkat çekerken, ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ‘Başarı Hikayeleri’ne konu oldu.

Tarık Şimşek Kendi Başarı Hikayesini Yazdı
Bu haber 30 Temmuz 2016 - 10:22 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

2011 yılında petrol istasyonu yatırımı ile başladığı iş hayatına eğitimde başarının markası haline gelmiş Bahçeşehir Koleji’ni de ekleyen genç girişimci Tarık Şimşek, iş hayatında profesyonelce uyguladığı AKINFOST programının ‘AKINSOFT Etkinlikler’ bölümünün konuğu oldu.
Şimşek’in başarı hikayesini konu alan röportaj ‘Simpa Ltd. Şti. AKINSOFT’lu Olmanın Keyfini Yaşayanlar Arasında’ başlığı ile verildi.
Çok özel açıklamalarda bulunan Şimşek, Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik bölümü mezunu olduğunu belirterek 2011 yılında Sorgun’da Opet Petrol İstasyonu’nu ile başlayan ticari yatırımlarını son olarak 2017 yılında Bahçeşehir Koleji kurucu temsilciliği ile geliştirdiğini bildirdi.

“AMACIMIZ DOĞUP-BÜYÜDÜĞÜM ŞEHRE KALİTELİ EĞİTİM SUNMAK”
Simpa Limited Şirketi bünyesinde Enerji ve Eğitim sektörü olmak üzere iki farklı alanda faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Şimşek, AKINFOST Programının iş hayatına katkısını da anlatan şu açıklamalarda bulundu:
“2011 yılından itibaren dönem dönem bulunduğumuz bölgede enerji sektöründe bayiliğimiz olan Opet tarafından bölgede örnek hizmetler sunuyoruz. Doğup büyüdüğüm şehirde kaliteli eğitim hizmetleri sunmak ve güzel nesiller yetiştirmek adına, Bahçeşehir Koleji çatısı altında gece gündüz tecrübeli ekibimizle çalışmaktayız. STEM+A (Science Technology Engineering Mathematics + Art) ülkemize robotik kodlama eğitimi adına öncülük eden Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü olarak kendimize AKINSOFT robotlarını örnek alıyoruz.”

“AKINSOFT’U KEŞFEDEN İŞADAMI”
AKINSOFT programları ile 2013 yılında ilçemizde bulunan ve aynı zamanda bölge bayisi olan Planet Bilgisayar sahibi İsmail Baran aracılığı ile tanıştığını kaydeden Şimşek; “Zaten bulunduğumuz bölgede hemen hemen bütün işletmeler AKINSOFT kullanıyor. Diğer kullanıcıların da memnuniyetini gözeterek ailenize dahil olduk. Daha önceki kullanmış olduğumuz programlardan gerekli verimi alamamıştık. AKINSOFT, raporlama ve dinamik yapısı sayesinde istediğimiz her raporu alabildik. Her türlü veriye ihtiyacımız olduğu anda dilediğimiz her yerden ulaşabildiğimiz için çok faydalı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“DAHA KURUMSAL BİR İŞ DÜZENİ OLUŞTU”
Şimşek, AKINFOT programının getirdiği kolaylık ve dinamik yapı sayesinde işletmelerinde kurumsal bir yapı oluşturduğunun altını çizerek şunları kaydetti;
“Akaryakıt istasyonumuzda programınızı kullanmaya başladıktan sonra, işlerimizi çok daha hızlı ve düzenli yaptığımız için gereksiz zaman kayıpları olmaması bizi çok memnun etti. Müşterilerimize daha kurumsal yapıda hizmet veriyoruz.
Eğer ki yaptığınız işten sonuç almak istiyorsanız, verileri doğru ve eksiksiz olarak düzenli bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Örneğin; bir ürünün alış faturasını işlemeden programdan maliyet isterseniz haliyle vermeyecektir. Siz veri girişlerini yapın gerisini AKINSOFT’a bırakın.
Batı Teknik AKINSOFT programının diğer programlara kıyasla, kullanan kişiye doğru yönlendirmelerle kısa yollardan çözüm üretme konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu programın eğitim sürecinde ve programı sevmemizde, Planet Bilgisayar İsmail BARAN beyefendinin doğru yönlendirmeleri ve eğitici kişiliğinin büyük etkisi oldu. Gerçekten Türkiye’nin mavi gücü olduğunuza AKINSOFT ailesine girerek bizde şahit olduk. Robotik teknolojiler alanında yapmış olduğunuz çalışmalarınızı da yakından takip ediyoruz. Ülkemize değer katan, büyük emeklerle çalışan bir firma olduğunuzu düşünüyorum. Teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR