Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

İşadamı Murat Kırlangıç

İşadamı Murat Kırlangıç
Bu haber 22 Mart 2017 - 15:32 'de eklendi ve 515 kez görüntülendi.

1974 Amasya doğumlu olan Murat KIRLANGIÇ ilk, orta ve lise eğitimini Amasya’da tamamladı. Eğitimini tamamladıktan sonra ilk iş tecrübesini 1992 yılında ailesine ait Amasya Sürücü Kursu'nda sürücü eğitmeni olarak görev yaparak kazandı. 1994 yılında farklı iş kollarına merak saran KIRLANGIÇ, ailesi ile birlikte Kırlangıç Metal firmasını kurarak, sac, boru, profil satışı ve çelik konstrüksiyon imalatı ile metal sektöründe iş hayatına atıldı. Bir çok önemli projede imzası olan Kırlangıç Metal sektörde kısa sürede adını duyurdu. Bu sektörde gerçekleştirdiği yerinde yatırımın ardından farklı bir sektörde de yatırımlarını değerlendirmek isteyen KIRLANGIÇ 1999 yılında kurduğu Akbay İnşaat Ltd. Şti ile inşaat sektöründe de çalışmalarına başladı.

Bir turizm cenneti olan Amasya’da eksikliğini hissettiği yatak kapasitesini arttırmak için 2000 Yılında Amasya'nın turizm bölgesi olan Hatuniye Mahallesi'nde yetmiş yıllık bir konağın restorasyonunu yaparak Harşena Butik Otel’i  hizmete açtı. Olumlu geri dönüşler alan ve büyük ilgi gören bu konsept otelin gördüğü ihtiyaçları karşılamak için turizm sektöründe yaptığı yatırımlara devam ederek 2003 yılında yine aynı bölgede Grand Harşena Oteli'ni inşa ederek bünyesine kattı. 2006 yılında sağlık sektörüne yönelen Murat KIRLANGIÇ Amasya'nın ilk özel diyaliz merkezi olan Amasya Diyaliz' i kurdu. Bu yeni sektörde yaptığı yatırımın ardından tekrar turizm sektörüne yönelerek 2013 yılında Amasya' nın en büyük ve donanımlı oteli olan The Apple Place Oteli'nin ortakları arasına katılarak, otelin tadilatını tamamlayıp turizme kazandırdı.

Halen Turizm, metal ve inşaat sektöründe çalışmalarına devam etmekte olan Murat KIRLANGIÇ, 8 Haziran 2013 seçimleriyle Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Kırlangıç ticari faaliyetleri ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, Amasya Turizm Derneği Başkan Yardımcılığı, TOBB Vergi Komisyonu Üyeliği ve OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER
SON YAYINLAR